Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda eğitimlerini sürdüren arkadaşlarımıza destek oluyoruz

Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda eğitimlerini sürdüren arkadaşlarımıza destek oluyoruz

Herkese Eğitim Platformu olarak, 1863'ten beri eğitimde fırsat eşitliği sunan Darüşşafaka’da eğitim gören arkadaşlarımıza destek oluyoruz.

Farkındalık yaratarak, herkesi Darüşşafaka’ya bağışta bulunmaya davet ediyoruz.
Siz de oradaki arkadaşlarımıza elinizi uzatmak için Darüşşafaka’nın aşağıdaki hesap numarasına bağışta bulunabilirsiniz.

Darüşşafaka Cemiyeti Bağış Hesabı
Türkiye İş Bankası Kozyatağı Ticari Şube
IBAN NO: TR 48 0006 4000 0011 3860 0123 92

Açıklama bölümüne mutlaka “Herkese Eğitim” yazmayı unutmayın.

Darüşşafaka hakkında: Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz ve yetenekli öğrencilere kaliteli eğitim olanağı tanıyarak yaşamlarını değiştiriyor. “Eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla 1863 yılından bu yana çalışan Cemiyet, bugüne kadar binlerce çocuğun Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda çağdaş koşullarda okumasını ve yükseköğrenimleri esnasında burs almalarını sağladı. Tarihi boyunca ülkenin gelişiminin bireylerin gelişmesine paralel olacağı ilkesi ile hareket eden ve “eğitimle değişen yaşamlar” misyonunu benimseyen Cemiyet, 10 yaşında ailelerinden emanet aldığı çocukların; Atatürk ilkelerine bağlı, yaşam boyu öğrenen, araştıran, sorgulayan, çağdaş, özgüvenli ve topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetişmesini sağlıyor.

Bugün Türkiye’nin dört bir yanından sınavla seçilen 1000’e yakın öğrenci, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 8 yıl boyunca tam burslu ve yatılı okuyor. Yabancı dil ağırlıklı nitelikli bir eğitim sürecinden geçen öğrenciler, sosyal ve kültürel anlamda da tam donanımlı bireyler olarak yetişiyor.

2015 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) tarafından Özel Danışmanlık Statüsü’ne layık görülen Darüşşafaka Cemiyeti, yine Birleşmiş Milletler’in en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan UN Global Compact üyesidir.