İlk Herkese Eğitim Kütüphanesi Açıldı

İlk Herkese Eğitim Kütüphanesi Açıldı

Küçük yaşta projeler geliştirmeye başlayan “Herkese Eğitim” platformu elçileri, eğitimde eşitlik konusunda sorunların ortadan kaldırılmasında çözüm ortağı olarak hareket etmenin önemine inanıyor, “ÇÖZÜM BİZİZ, GÜÇ BİZİZ, GELECEK BİZİZ” diyor. Platform, yaptığı çalışmalarla gençlerin kendi yeteneklerini, güçlerini keşfetmeleri; öğrenme becerilerini geliştirmeleri, geleceğe hem kendileri, hem toplum açısından çok daha donanımlı bir şekilde hazırlanmaları için ilham vermeyi ve destek olmayı hedefliyor.

Bu amaçla çeşitli projeleri hayata geçirmek için kolları sıvayan çocuklar, ilk olarak Karadeniz Ereğli Atatürk Ortaokulu için bir kütüphane oluşturdu. Türkiye genelinde kitap toplayan “Herkese Eğitim” elçileri, yaklaşık 2000 kitabı, okul içinde destekçileri/ sponsorlarıyla oluşturdukları kütüphane odasına kendi elleriyle yerleştirmek üzere hazırlandılar. 12 Nisan 2019’da okula giderek yaptırdıkları kütüphanenin duvarlarını boyayıp mobilyaları ve topladıkları kitapları raflara kendi elleriyle yerleştirdiler. Herkese Eğitim Platformu kurucu başkanı İlyas Ata Güzeliş, Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Akdeniz’in de katıldığı açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu kütüphaneyi yaptık ama yıllar sonra buraya yeniden geldiğimizde sizden tek bir ricam var, bu kütüphaneyi eskitilmiş görmek istiyorum, kullanılmış görmek istiyorum.”

“Herkese Eğitim”, elde ettiği desteğin doğru şekilde değerlendirebilmesi amacıyla, Türkiye’de çalışmaları ve varlıklarıyla eğitim konusundaki sorunlara büyük çözümler getiren sivil toplum kuruluşları ile ortak hareket edecek. Böylece, Türkiye genelinde farklı projeler geliştirerek, eğitime ve her çocuğun eşit şartlarda bilgiye ulaşmasına katkı sağlamaya devam edecekler. 
 

    İlk Herkese Eğitim Kütüphanesi Açıldı    İlk Herkese Eğitim Kütüphanesi Açıldı    İlk Herkese Eğitim Kütüphanesi Açıldı    İlk Herkese Eğitim Kütüphanesi Açıldı