Üçüncü kütüphanemizi Trabzon Araklı’daki Taştepe İlk ve Ortaokulu’nda açtık.

Üçüncü kütüphanemizi Trabzon Araklı’daki Taştepe İlk ve Ortaokulu’nda açtık.

“ÇÖZÜM BİZİZ, GÜÇ BİZİZ, GELECEK BİZİZ” mottomuzu devam ettirerek, eğitimde fırsat eşitliği konusunda sorunların ortadan kaldırılmasında çözüm ortağı olarak hareket etmeye inanıyoruz. Bu amaçla çeşitli projeleri hayata geçirmek için hareket etmeye devam ediyoruz. Karadeniz Ereğli ve İstanbul Avcılar'daki kütüphanelerimizden sonra, 23 Aralık'da Trabzon, Araklı’da yer alan Taştepe İlk ve Ortaokulu’nda, Herkese Eğitim - Yekta&Lina Yaranlı Kütüphanesini açtık.

Kütüphanenin mobilyalarını ve Türkiye genelinde topladığımız kitapları, okul içinde destekçilerimiz ve sponsorlarımızla oluşturduğumuz kütüphane odasına kendi elimizle yerleştirdik. Araklı Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Trabzon Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Bektaş, Araklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza Keskinsoy, Taştepe Okul Müdürü Ahmet Alioğlu ve hayırseverler Ebru ve Hamit Yaranlı'nın da katıldığı açılışta konuşan Herkese Eğitim Platformu kurucusu İlyas Ata Güzeliş şunları söyledi: “Kitap okuduğunuzda her şeye bambaşka açılardan bakabiliyorsunuz. Bunun gelecekte hayatınıza çok şey katacağına eminim. Açtığımız bu kütüphanedeki kitapları da okumanızı ve eskitmenizi istiyorum. Bu kütüphaneyi bir daha geldiğimde kullanılmış görmek istiyorum.”

Üçüncü kütüphanemizi Trabzon Araklı’daki Taştepe İlk ve Ortaokulu’nda açtık.Üçüncü kütüphanemizi Trabzon Araklı’daki Taştepe İlk ve Ortaokulu’nda açtık.Üçüncü kütüphanemizi Trabzon Araklı’daki Taştepe İlk ve Ortaokulu’nda açtık.Üçüncü kütüphanemizi Trabzon Araklı’daki Taştepe İlk ve Ortaokulu’nda açtık.