İkinci kütüphanemizi İstanbul, Avcılar’daki 3300 öğrencili Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu’nda açtık

İkinci kütüphanemizi İstanbul, Avcılar’daki 3300 öğrencili Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu’nda açtık

“ÇÖZÜM BİZİZ, GÜÇ BİZİZ, GELECEK BİZİZ” mottomuzu devam ettirerek, eğitimde fırsat eşitliği konusunda sorunların ortadan kaldırılmasında çözüm ortağı olarak hareket etmeye inanıyoruz. Bu amaçla çeşitli projeleri hayata geçirmek için hareket etmeye devam ediyoruz. Karadeniz Ereğli Atatürk Ortaokulu'ndaki ilk kütüphanemizden sonra, 30 Ekim’de İstanbul, Avcılar’da yer alan 3300 öğrencili Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu’nda, Herkese Eğitim- İstanbul Elçisi olan Almila Su Güvenkaya Kütüphanesini açtık.

Kütüphanenin mobilyalarını ve Türkiye genelinde topladığımız yaklaşık 1300 kitabı, okul içinde destekçilerimiz ve sponsorlarımızla oluşturduğumuz kütüphane odasına kendi elimizle yerleştirdik. Kurucumuz İlyas Ata Güzeliş Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatma Şengül, Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Yıldız ve hayırsever Esra Oflaz Güvenkaya’nın da katıldığı açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çocuklar günümüzde bütün dünyada eğitim sistemlerinden de kaynaklı olarak birçok şeyi doğru-yanlış ya da siyah-beyaz kalıplar içinde görüyorlar. İnanıyorum ki bu kitaplar onların tüm renkleri görmelerini sağlayacak. Unutmayın bu kitaplar eskitilmek için var. Burada öğretmenlerin de örnek olarak çocuklara okumanın, kitapların ne kadar değerli olduğunu göstermelerini istiyorum.”

İkinci kütüphanemizi İstanbul, Avcılar’daki 3300 öğrencili Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu’nda açtıkİkinci kütüphanemizi İstanbul, Avcılar’daki 3300 öğrencili Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu’nda açtıkİkinci kütüphanemizi İstanbul, Avcılar’daki 3300 öğrencili Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu’nda açtıkİkinci kütüphanemizi İstanbul, Avcılar’daki 3300 öğrencili Milli Eğitim Vakfı Nihat Çandarlı Ortaokulu’nda açtık