AHMET FATİH GÜNEY

AHMET FATİH GÜNEY

HATAY

Bu zamanımızın en büyük eksikliği; insanlar olanaklarını fayda verecekleri ihtiyaç sahipleri için kullanmıyorlar. Ben çevremin olanaklarını da seferber ederek insanlık dayanışması ile pek çok zorluğun üstesinden gelmeyi ve bunun inananlara örnek olabilmesini ümit ediyorum.

AHMET KÜÇÜKUNCULAR

AHMET KÜÇÜKUNCULAR

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ / LONDRA

Kimliksel öğelerden bağımsız olarak her çocuğun Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Birleşmiş Milletler Örgütü gibi kurumlarca güvence altına alınan temel eğitim hakkı ile ileri eğitime erişim hakkına elbirliği, işbirliği ve destek olmak amacıyla yola atılan Herkese Eğitim Platformu’na katkı sağlamak benim için de bir iftihar ve kıvanç kaynağı. İçerdiği ve üzerine kurulmuş olduğu misyonu gereği eğitime erişim üzerindeki icraatçı etkisini gözlemlemek de temennilerim arasındadır.

ALARA SERİN

ALARA SERİN

YALOVA

Ülkemizde özellikle kız çocuklarının eşit hakla eğitim almasını istiyorum. Herkese Eğitim Derneği'nde yer alarak bunun için elimden geleni yapacağım.

ALMİLA SU GÜVENKAYA

ALMİLA SU GÜVENKAYA

İSTANBUL/ LONDRA

Eğitim her çocuğun hayatında önemlidir. Hayatımızın büyük bir kısmını okulda  geçiriyoruz. İleride seçtiğimiz mesleklerde de başarımızı etkiliyor. Eğitim konusunda fırsatlar her çocuk için eşit olmalıdır. Bizler geleceğiz.

ARAL TAKAK

ARAL TAKAK

ANKARA

Egitim, her insanin en temel hakkidir. Iyi bir egitimle dunyanin daha guzel bir yer olacagina inandigim icin bu projeye var gucumle destek olmaya karar verdim.

ARDA AYDINER

ARDA AYDINER

İSTANBUL

Ben herkese nitelikli eğitim vermenin arkasındayım çünkü bir çocuğun hiçbir suçu olmamasına rağmen yeterli eğitimi alamamasını doğru bulmuyorum. Eğitimde eşitliğin, ülkemizde gelişimin arkasındayım.

ARDA GÜVENİR

ARDA GÜVENİR

ANKARA

Eğitim her çocuğun hakkıdır. Daha iyi bir eğitim alabilmek ve her çocuğa bu hakkı tanıyabilmek için bu platformda yer almak istiyorum.

BAŞAK ULAŞ

BAŞAK ULAŞ

ELAZIĞ

Maalesef dünyada ve ülkemizde her çocuk eşit şartlarda eğitim alamıyor. Eşitlik için emek harcayan Herkese Eğitim Platformu'nda yer almaktan gurur duyuyorum.

BATURALP DALGIÇ

BATURALP DALGIÇ

TEKİRDAĞ

Eğitim, herkesin en temel haklarından biridir. Bu hakkından yararlanamayan arkadaşlarımıza yardım etmek istiyorum.

BERKE VOSKERİÇYAN

BERKE VOSKERİÇYAN

İSTANBUL

Eğitim her çocuğun temel hakkıdır.Ama ekonomik şartlardan dolayı her çocuk eşit seviyede eğitim alamıyor. Bize düşen görev ise en azından bu eşitsizliği elimizden geldiği kadar aza indirmektir.Bende bu projeye hem kendim hem arkadaşlarım vasıtasıyla katkıda bulunmaktan mutluluk duyarım.
 

BERSU MERSİN

BERSU MERSİN

İSTANBUL

Bütün çocukların eşit şartlarda egitim almaları gerektiğini düşünen ve bu doğrultuda çalışmalar yapan bu platformda yer almaktan dolayı çok mutluyum.

CAN DENİZ

CAN DENİZ

İSTANBUL

Eğitim herkesin en doğal hakkıdır. İyi bir gelecek için iyi bir eğitim şarttır. Eşit şartlarda eğitim, fırsat eşitliğinin temelini oluşturur. Tüm çocuklara fırsat eşitliğinin sağlanmasına yardım etmek için bu projede yer almaktan mutluyum.

CEMRE EYLÜL GÜNER

CEMRE EYLÜL GÜNER

MERSİN

Bu projeye katkıda bulunmak, projenin bir parçası olmak ve çevremdeki insanlara yardımımın dokunmasını, ayrıca çevremdeki diğer insanlarda farkındalık yaratmak istedim. Ailelerimizin bizlere sağladığı imkanların en azından bazılarını, okula gidemeyen çocuklara/arkadaşlara sunmak istiyorum.

CEREN NENNİOĞLU

CEREN NENNİOĞLU

ADANA

Herkese Eğitim Platformu’nda bulunmak isteme sebebimi sizlere en kısa şekilde anlatmak için uzun süre düşündüm. En sonunda aslında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle her şeyi özetleyebileceğimi fark ettim. “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.
İsterim ki, daima idealimi gençlere aşılayasınız ve daima korumak hususunda çalışasınız.” 
Daima çalışacağız Ata’m.

DEMİR VOSKERİÇYAN

DEMİR VOSKERİÇYAN

İSTANBUL

Bence her çocuğun eşit ve en üst seviyede eğitim alması gerek.Kimse dini, ırkı ve maddi durumu yüzünden zorluklar yaşamamalı.Bende bu platforma katılarak eğitimde desteğe ihtiyaci olanlara olabildiğince yardımcı olacağım.

DERİN ESENLİK

DERİN ESENLİK

DENİZLİ
12 yaşındayım. Nitelikli eğitimin her çocuğun hakkı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bu sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan mutluluk duyuyorum.
DEVİN ÖZKÖK

DEVİN ÖZKÖK

İSTANBUL

Bana göre eğitim alamayan çocuk kararır, bu yüzden bu projede yer alıyorum. 

DİLARA AYDINER

DİLARA AYDINER

İSTANBUL

Benim için her çocuk aynıdır ve eşit haklara sahiptir . Dil, yaş ve ırk bence hiçbir şeyi değiştirmez. İyi eğitim almak hepimizin hakkı.

DOĞUKAN İLERİ

DOĞUKAN İLERİ

NİĞDE

Bana kalırsa çocukların dünyaya geldikleri coğrafyanın, aldıkları eğitimin kalitesini belirliyor olması hayattaki en büyük adaletsizliklerden biridir. Bu nedenle her çocuğun iyi bir eğitim alabilmesi benim en büyük arzularımdan ve aynı zamanda Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi için elimizde bulunan tek anahtardır. Bütün bunlardan dolayı "Herkese Eğitim" platformunun bir üyesi olmak benim için bir onurdur.

EGE ÖZER

EGE ÖZER

İSTANBUL

Herkesin eşit yaşama hakkı olması gerektiği gibi aldığı eğitimin de eşit olması gerekli. Birimiz matematiği en iyi şekilde öğreniyorken diğerimiz de aynı seviyede öğrenmeli.

ELİF NAZ YAZICI

ELİF NAZ YAZICI

KARABÜK

Ülkemin doğrusu, batısı, kuzeyi, güneyi benim için aynı. Uçağa binmemiş, tiyatroya, sinemaya gitmemiş, denize girmemiş hiç bir arkadaşım kalmasın istiyorum. Bunun için elimden geleni yapmaya hazırım.

ELİF SUDE MAŞLAK

ELİF SUDE MAŞLAK

ANTALYA

Hayallerime giden yolun ilk adımı olarak gördüğüm projede bulunmamın hepimiz için faydalı olacağını düşünüyorum. İnsanların hayatlarına dokunup güzelliklere vesile olmak istiyorum.

EMİL ATA GÜZELİŞ

EMİL ATA GÜZELİŞ

İSTANBUL

Bizler çocuğuz ve haklarımız var. En önemlilerinden biri de eğitim hakkımız. Daha iyi, daha adil bir eğitim için hep birlikte çalışmalıyız.

EMİR LUKAS AKDEMİR

EMİR LUKAS AKDEMİR

İSTANBUL

Egitim her insanin temel hakkidir. Insan kisiliginin gelismesine neden olan en onemli faktorlerden biridir. Egitim her insanin toplumda yararli bireyler olmasini saglar ve insanlari topluma katar. Egitim gormemis insan uretken olamaz,sagligina onem gosteremez,kulturel acidan gelisemez. Bu yuzden Herkese Egitim.

EMRE ERSAN

EMRE ERSAN

UŞAK

16 yaşındayım. Uşak Necati Özen Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. İhtiyaç sahibi insanlara yardım etmek güzel bir şey ve bu işte benim de bir katkımın olmasını isterim.

EREN ÖZDOĞAN

EREN ÖZDOĞAN

BALIKESİR

Türkiye’ye Ayvalık'ı tanıtmak ve yoksul ailelerin çocuklarına yardım etmek için bu projedeyim.

ERTUĞRUL ÖNDER TAN

ERTUĞRUL ÖNDER TAN

MANİSA

Bana göre bir toplumun eğitim seviyesi ne kadar yüksek olursa özgürlüğü de o kadar fazla olur. Özgürlük de bir ülkenin refah ve mutlu bir geleceğe açılan kapısının tek anahtarıdır.

ERVANUR ELİTAŞ

ERVANUR ELİTAŞ

İSTANBUL

Eğitim her çocuğun hakkıdır, böyle bir projenin yapılacağını duyduğumda çok etkilendim. Kesinlikle bu projede benim de olmam gerektiğini düşünerek faaliyetlerine katılmak istedim.

EVREN DEMİRKOPARAN

EVREN DEMİRKOPARAN

İSTANBUL
Ülkemizde ve tüm dünyadaki çocukların eşit hakla eğitim almasını istiyorum. Herkese Eğitim Platformu'nda yer alarak bunun takipçisi olacağım.
EYLEM ANIL

EYLEM ANIL

İSTANBUL

Türkiye'de de bazı çocuklar eğitim haklarından mahrum kalıyor. Özellikle kız çocuklarının eğitimlerine devam etmeleri gerektiğine inanıyorum ve ben de bunun için elimden geleni yapmak istiyorum. Bu projenin bir çok öğrenciye umut olacağını düşünüyorum.

FARUK MERT MACİT

FARUK MERT MACİT

İSTANBUL
İnsanlara yardım etmek ve herkesin okumasını sağlamak için bir şeyler yapabilme isteği ile bu platformda yer alıyorum. Ayrıca aynı amaç için çalışanlarla arkadaş olmak ve yeni dostlar edinmek beni mutlu ediyor.
FEVZİ EREN SÜRMELİ

FEVZİ EREN SÜRMELİ

ESKİŞEHİR

Tüm çocuklar eşit eğitim haklarına sahip olmalıdır. Çünkü çocuk yaşta çalıştırılan yaşıtlarımın da benimle aynı eğitimi almaya hakları olduğunu düşünüyorum. Ben her çocuğun büyüdüğünde istediği mesleği yapmasını ve istediği hayatı yaşamasını çok isterim. Aynı zamanda her çocuğun oynama ve eğlenme hakkının olduğunu da unutmamalıyız.

FURKAN CONKER

FURKAN CONKER

ANKARA

Herkese Eğitim Platformu'nda ben de varım. Eğitim her çocuğun hakkıdır. Daha iyi bir eğitim alabilmek için ve bu hakkı her öğrenciye sunabilmek için siz de varsanız, Herkese Eğitim Platformu'na sizleri de bekliyoruz.

GEORGE UMUR ÖZKÖK

GEORGE UMUR ÖZKÖK

İSTANBUL

Eğitimin her çocuğun en doğal hakkı olduğunu düşünüyor ve ülkemdeki her çocuğun eşit nitelikte eğitim almasını istiyorum. Bunun için bu projede yer alıyorum.

HAKAN HOMURLU

HAKAN HOMURLU

İSTANBUL
Bu projede yer almak istiyorum çünkü, gerçekleştirmesi çok zor olsada herkesin eşit şartlarda eğitim alması gerektiğini düşünüyorum ve elimden geldiğince bu konuda insanlara yardımcı olmak istiyorum.
HAZAL DEMİRCAN

HAZAL DEMİRCAN

BURSA

Eğitim herkesin hakkı, bunun için bu projede bende varım.

İPEK GÖKSEL

İPEK GÖKSEL

İSTANBUL

Bir toplumda bireylerin eşit sosyal  haklara sahip olması kadar fen, sosyal bilimler, sanatta ve teknolojide ilerlemesi toplumun temeli olan eğitimle mümkün olabilir. Ne yazıkki ülkemizde eğitim görebilen şanslı çocuklar olduğu gibi eğitim imkanları sınırlı çocuklar da vardır. Ben de bu nedenle “Herkese Eğitim” platformu üzerinden çocuklara ulaşmaktan dolayı mutluyum.

IRMAK ACAR

IRMAK ACAR

İSTANBUL
Okumanın bütün çocukların hakkı olduğunu düşünüyorum. Ülkemizdeki ve tüm dünyadaki çocukların eşit hakla eğitim almasını istiyorum. Büyüyünce de bu yolda ilerlemeyi hedefliyorum.
KEREM CİNSTAŞ

KEREM CİNSTAŞ

İZMİR
Yaşım 16. İzmir İstek Okulları 9.sınıf öğrencisiyim. Bu projede yer alma amacım; Herkese Eğitim platformundaki içeriğin geliştirilmesine ve paylaşılmasına katkıda bulunmaktır.Geleceğimiz olan çocukların eğitiminde farkındalık yaratmak için çalışacağım.
MAYA AYNUR

MAYA AYNUR

İSTANBUL

Küçük çocukların eğitimi çok önemli. Temellerinin atılması ve düzgün bir birey olarak büyümeleri için en gerekli eğitim ilkokul ve orta okulda alınan eğitimdir. Özellikle köy okulları konusunda bir yardımım dokunsun çok isterim. 

MİNA KALYONCU

MİNA KALYONCU

İSTANBUL

Geleceğin bekçileri olan çocukların, bilgiye ve eğitime ulaşım konusunda eşit haklara sahip olmaları gereklidir. Bunun sebebi her çocuğun saf bir şekilde dünyaya gelmesidir ve kendilerini geliştirmek için de eşit şartlara sahip olmak haklarıdır. Eğitim çocukların geleceğine atılan ilk temeldir ve bu temel onların akademik hayatı kadar sosyal hayatına da etki eder, kişiliklerini renklendirir, farklılaştırır, yeni zevkler bakış açıları kazandırır. Bu sebeplerden ötürü çocuklar farklı şartlarda dünyaya gelse bile, eğitimde her biri için fırsat eşitliği sağlanmalıdır.

MUZAFFER SAK

MUZAFFER SAK

KONYA

Bu projeye katılmak isteme sebebim, genel olarak ülkemizde eğitim ve kültür olarak eksiklik olduğunu düşünmemdir. Bu yüzden bu projeye elimden geldiğince katkıda bulunmak istiyorum

NAFİ EMİR SÜRMELİ

NAFİ EMİR SÜRMELİ

ESKİŞEHİR

Bütün çocukların gereksinimlerini karşılayacak ve kendilerine yaşam becerisi kazandıracak, nitelikli eğitim görmeye hakları vardır. Bu nedenle bir çocuğun yalnızca okula gidiyor olmasının ötesinde, kaliteli ve eşit eğitim alma hakkı olmalıdır. Buna rağmen, UNICEF verilerine göre; ‘‘Düşük ve orta gelir düzeyindeki ülkelerde, ilkokul çağındaki çocukların yalnızca yarısı, ortaöğrenim çağındaki çocukların da dörtte birinden biraz fazlası temel becerileri edinebilmektedir.’’ Bu yüzden bir çözüm üretilmeli, Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne uyulmalı ve çocuklar eşit eğitim haklarından mahrum edilmemelidir.

NEŞE ÇETİNBAŞ

NEŞE ÇETİNBAŞ

AFYON

İzlediğim filmler, okuduğum kitaplar ve haberlerden yola çıkarak eğitimin, insan hayatında ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Küçük çocukların eğitim almaya hevesli olduklarını ancak imkansızlıklar dolayısıyla bu fırsatı eşit bir şekilde yakalayamadıklarını desteğimizle hem şu an için o çocukların mutlu olması hem de gelecekte eğitimli insanların toplumumuza fayda sağlayarak gelecek güzel günlere adım atacağımızı biliyorum. Benim de katkım olsun istiyorum.

ÖMER ŞENTÜRK

ÖMER ŞENTÜRK

AYDIN

Eğitim, maddi durumu iyi olmayan çocukların da en doğal hakkıdır. Bunun için elimizden geleni yapmamız gerekmektedir. Türkiye’nin gerekli refah seviyesine gelebilmesi için eğitim çok önemlidir. Eğer eğitim Türkiye’nin dört bir yanına ulaşabilirse ancak o zaman Türk milleti olarak iyi yerlere gelebiliriz.

ÖZLEM TUZLUCA

ÖZLEM TUZLUCA

İSTANBUL
Bizim kadar şanslı olamayan çocukların için.
SELENA SANCAKTAR

SELENA SANCAKTAR

ISTANBUL

Eğitim herkesin en temel hakkıdır. Vatandaşları iyi eğitim almış toplumlar her zaman dünya devletleri içinde söz sahibi olan ileri medeniyetteki toplumlardır. Kişi daha doğruyu ve yanlışı eğitim sayesinde öğrenir bu sayede eksiklerini düzelterek daha başarılı olma yolunda ilerler.

SERRA ŞENTÜRK

SERRA ŞENTÜRK

İSTANBUL
Herkese Eğitim Platformu'nun üyesi olmaktan ve tüm çocukların eğitimine yardımcı olmaktan mutluluk duyacağım.
SİMİN CAN

SİMİN CAN

İZMİR

Eğitim hakkına tüm çocukların sahip olması gerekiyor. Ancak günümüzde eğitim alamayan çocuklar var. Bu probleme karşı çözüm üretirken benim de bir katkım olmasını, etrafımdakileri bilgilendirmeyi istiyorum.

SUDEN SANCAKTAR

SUDEN SANCAKTAR

İSTANBUL

Eğitim her çocuğun hakkıdır. Ülkemizde birçok çocuk eğitim alamıyor. Bu çok büyük bir problem.  Böyle bir projenin temel amacı olan herkes için eğitim konusununda ülkemizdeki sorunların çözümü için bir katkıda bulunmak istiyorum.

TUANA CANİTEZ

TUANA CANİTEZ

İZMİR

Ulusal ve uluslararası boyutta tüm çocukların eşit şartlarda eğitim görmesi gerektiğine inanıyorum. Kız ve erkek ayrımı yapılmadan tüm çocukların okula gitmesi teşvik edilmeli. Eğitim bir çocuğun hayatını değiştirmek için en önemli unsurların başında geliyor. Bu nedenle herkese eğitim projesinde yer alıyorum.

YAĞMUR GEDİK

YAĞMUR GEDİK

İSTANBUL
Bilgilerimi paylaşmayı sevdiğim için bu platforma gönüllü olarak çalışıyorum.
YANKI FINDIK

YANKI FINDIK

ZONGULDAK

Memleketimin her yöresinde bulunan kardeşlerim için laik, demokratik ve eşit bir eğitim arzuluyorum. İyi eğitim her çocuğun hakkıdır. 

YASEMİN AKSÖYLER

YASEMİN AKSÖYLER

İSTANBUL

Çocukların en önemli haklarından biri eğitim. Bir toplum, bir ülke ancak eğitimli bireylerle gelişebilir. Ülkemdeki çocukların bilgiye ulaşmada eşitliğe sahip olabilmesi için, bizzat gençler olarak harekete geçmemiz çok önemli. Kendi geleceğimizi kendimiz kurmalıyız ve bu konuda ihtiyacı olan kardeşlerimize de yol açmalıyız. 

 

YİĞİT YALÇIN

YİĞİT YALÇIN

BURSA

Eğitim hakkı insanların ekonomik durumuna bağlı olmamalı. Kız, erkek demeden tüm çocuklar bu haktan eşit olarak yararlanmalı. Bu projede yer alarak, bu konuda Bursa'da çalışmalar yapmak istiyorum.

ZELİHA NUR ÖZTİMUR

ZELİHA NUR ÖZTİMUR

GAZİANTEP

Geleceğin nesillerini yetiştirecek olan kızlarımızın eğitimi için elimizden geleni yapmalıyız. Herkese Eğitim hareketine katılarak eğitim zincirinin bir halkası olmaktan dolayı mutluyum. 

ZEYNEP ARASLI

ZEYNEP ARASLI

ANKARA

Herkese Eğitim Platformu benim için çocukların ele ele verdiği  büyük bir çember. Benim hayalim, çalışmalarımızla her çocuğun eğitim hakkına eşit şekilde  ulaşmaları ve  kardeşlik çemberimizin içine onları da alarak kucaklamak. Biliyorum çemberimiz çok çok çok büyüyecek. Bu platformun bir elçisi olmaktan gurur duyuyorum.

ZEYNEP GEDİK

ZEYNEP GEDİK

İSTANBUL
Bildiklerimi paylaşmak için bu platformda yer almak istiyorum.